Tygodnik KNHS UJ

Szanowni Państwo,

W tym tygodniu przypominamy przede wszystkim o Walnym Zgromadzeniu Członków KNHS UJ, które będzie miało miejsce w piątek o godz. 18:30 w Auli Tischnera. Wszystkich Kołowiczów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym bardzo ważnym dla naszej braci wydarzeniu. Przypominamy również, iż  na urząd prezesa KNSH UJ swą kandydaturę wysunął Rafał Swakoń, student III roku oraz przewodniczący Sekcji Historii XIX w.

Poza tą informacją zapraszamy do zapoznania się z rozpiską wydarzeń na nadchodzący tydzień:

1. Spotkanie Sekcji Historii Nowożytnej - referat Wojciecha Micygały pt. „Kwestia tytulatury władców Rzeczypospolitej i Szwecji w czasie rokowań w Prabutach w 1628 r." (poniedziałek, godz. 17:00, lokal Koła).

2. Spotkanie Sekcji Historii XIX w. - wykład dr. Adama Danka (Instytut Politologii Akademii Ignatianum w Krakowie) pt. Czerwona zaraza czy nowy ład? Polscy konserwatyści wobec socjalizmu w XIX wieku" (wtorek, godz. 17:30, Aula Tischnera).

3. Spotkanie Sekcji Mediewistycznej - referat mgr Iryny Tymar (Podkarpacki Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka w Stanisławowie) pt. Połowcy - Kumani w źródłach polskich". Poza tym zostaną ogłoszone plany dot. przyszłorocznej XIV Ogólnopolskiej Studenckiej Sesji Mediewistycznej, a także zmiany w kierownictwie sekcji (wtorek, godz. 18:30, sala 111).

4. Spotkanie Sekcji Historii Sportu - referat Rafała Swakonia pt. Legendy wagi ciężkiej w historii boksu" (środa, godz. 18:30, lokal Koła).

5. Spotkanie Sekcji Historii Starożytnej - referat Damiana Sidła pt. Bogowie czy ludzie? Funkcjonowanie i rola apoteozy cesarzy z dynastii julijsko – klaudyjskiej" (czwartek, godz. 16:45, sala 111).

6. Spotkanie Sekcji Historii Wojen i Wojskowości - referat mgr. Wiktora Węglewicza pt. Dzieje obozu Dąbie 1914 - 1921" (czwartek, godz. 17:00, sala 17).

Serdecznie pozdrawiam,
Szymon Rusin,