Sekcje

w Kole działa 18 takich sekcji, w których każdy student może znaleźć coś dla siebie. Część z nich to sekcje epokowe:

  • Sekcja Historii Starożytnej i Bizantyńskiej: przewodniczący Antoni Czachor  (czachor.antoni@gmail.com )

  • Sekcja Mediewistyczna: przewodniczący Arkadiusz Siwko

  • Sekcja Historii Nowożytnej: przewodniczący Adam Latos (alatos@poczta.onet.pl)

  • Sekcja Historii XIX wieku: przewodniczący Aleksander Baczkowski (aleksanderbaczkowski@gmail.com)

  • Sekcja Historii Najnowszej: przewodniczący Tomasz Korban (tomek.korban@gmail.com)

 

Zaś część to sekcje terytorialne:

  • Sekcja Miłośników Miasta Krakowa: przewodniczący Remigiusz Gołuch

  • Sekcja Historii Orientu: przewodnicząca Katarzyna Mazurek (katmaz95@gmail.com)

  • Sekcja Historii Regionalnej: przewodnicząca Dominika Sikoń 

 

Istnieją także sekcje zajmujące się konkretnymi działami historii takie jak:

  • Sekcja Historii Wojen i Wojskowości: przewodniczący Adrian Janica (janica.adrian@gmail.com)

  • Sekcja Historii Społeczno-Gospodarczej: przewodniczący Michał Majer (m.majer3@wp.pl)

  • Sekcja  Nauk Pomocniczych Historii: przewodniczący Jan Grabowski (grempka.patrycja@gmail.com)

  • Sekcja  Historii Sportu: przewodniczący Marek Biernat (mmbiernat@o2.pl) 

  • Sekcja  Archiwistyki: przewodnicząca Iga Okulska (iga.okulska@onet.eu)

  • Sekcja Antropologii Historycznej: przewodnicząca Kinga Tyras 

  • Sekcja Dziejów Myśli Politycznej: przewodniczący Szymon Orzoł (szymon.orzol@wp.pl)

  • Sekcja Rekonstrukcji Historycznej: przewodniczący Bartosz Rycerz (bartek.rycerz@gmail.com)

  • Sekcja Pieśni Historycznej: przewodniczący Łukasz Więcek (lkwiecek@gmail.com)

  • Sekcja Gier Historycznych: przewodniczący Wojciech Kubala