Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Koleżanki i Koledzy,
w tygodniu 5 – 11 V 2019 r. Koło Naukowe Historyków Studentów UJ zaprasza na następujące wydarzenia:

1) Spotkanie Sekcji Historii Nowożytnej, podczas którego Patryk Kuc wygłosi referat pt. „Skargi w lustracji województwa krakowskiego 1564 r.” Odbędzie się ono w środę 8 maja o godzinie 17:00 w lokalu Koła.
2) Spotkanie organizacyjne Sekcji Gier Historycznych, które odbędzie się 
w środę 8 maja o godzinie 18:30 w sali 210.
3) Pokaz filmu „Piaśnica”, który odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 18:00 w Auli Tischnera.

Z pozdrowieniami,
Zarząd KNHS UJ

Tygodnik KNHS UJ

  1. 13.06.2014 r., godz. 16.00, lokal Koła (s. 21, niski parter).
    Koło Naukowe serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pracami redakcyjnymi przy publikacjach wydawanych przez Koło na krótkie spotkanie, podczas którego wyjaśnimy sobie zasady korekty i redakcji tekstu, zaprezentujemy także instrukcję redakcyjno-korektorską dla publikacji wydawanych przez Koło. Będzie to spotkanie rekrutujące osoby do prac przy publikacjach wydawanych przez KNHS UJ.

     Wydarzenie na Facebooku.

  2. IPN w Krakowie i Bratnia Pomoc Akademicka serdecznie zapraszają na Wyprawę Wileńską śladami operacji Armii Krajowej "Ostra Brama" w jej 70. rocznicę. Wyprawa odbędzie się w dniach 5 - 9 lipca. W planie m. in. dwa dni zwiedzania Wilna i objazdu po Wileńszczyźnie, Troki, Dyneburg, Kowno i okolice, udział w uroczystościach 6. lipca, prelekcje pracowników IPN. Pozostały jeszcze trzy wolne miejsca. Chętnych do udziału prosimy o wysyłanie maili na adres: rswak6@gmail.com.

  3. Zapraszamy do udziału w projekcie „Europa Młodych – Europą pokoju. Zlot Młodzieży 2014", który będzie miał miejsce w dniach 1-10.08.2014 r. Projekt ten ma na celu upamiętnienie setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej a do uczestnictwa w nim zaproszeni zostali studenci z krajów, które uczestniczyły w walkach na jej froncie wschodnim. Limit to 20 osób, wszystkich chętnych do udziału prosimy o wysyłanie wiadomości na adres wwoj2@malopolska.uw.gov.pl. Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo w załącznikach.

  4. Zapraszamy także do zapoznania się z nowym działem Księgarni Akademickiej, który możemy znaleźć pod tym linkiem.

  5. Zapraszamy do wypełniania ankiety, która ma posłużyć w zbudowaiu programu do budowy drzewa genealogicznego. Znajdą ją Państwo pod tym adresem.

  6. Informujemy że podczas ostatniej Rady Naukowej została utworzona Sekcja Historii Monarchii. Jej przewodniczącym został Jakub Jezierski.

Pozdrawiam,
Kinga Kozera
Sekretarz KNHS UJ

Data opublikowania: 10.06.2014
Osoba publikująca: Justyna Gałuszka