Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Koleżanki i Koledzy,
w tygodniu 5 – 11 V 2019 r. Koło Naukowe Historyków Studentów UJ zaprasza na następujące wydarzenia:

1) Spotkanie Sekcji Historii Nowożytnej, podczas którego Patryk Kuc wygłosi referat pt. „Skargi w lustracji województwa krakowskiego 1564 r.” Odbędzie się ono w środę 8 maja o godzinie 17:00 w lokalu Koła.
2) Spotkanie organizacyjne Sekcji Gier Historycznych, które odbędzie się 
w środę 8 maja o godzinie 18:30 w sali 210.
3) Pokaz filmu „Piaśnica”, który odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 18:00 w Auli Tischnera.

Z pozdrowieniami,
Zarząd KNHS UJ

Tygodnik KNHS UJ

Szanowni Państwo,

zapraszam do zapoznania się z wydarzeniami związanymi z Kołem Naukowym zaplanowanymi na najbliższy tydzień oraz informacjami bieżącymi.

SPOTKANIA SEKCJI:

  • Spotkanie organizacyjne Sekcji Mediewistycznej odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 października 2014 r. o godz. 18:30 w lokalu KNHS UJ (Collegium Witkowskiego, s. 21, tzw. niski parter). Podczas spotkania zostanie omówiony plan działań sekcji na przyszły rok. Szczególnie zaproszone są osoby, które pragną dołączyć do Sekcji, zwłaszcza z I roku. Osoby, które nie będą mogły przybyć, a są zainteresowane dołączeniem do Sekcji, proszone są o kontakt na maila: mediewisci.uj@gmail.com. Można również śledzić fanpage'a Sekcji na acebooku, na którym będą pojawiały się bieżące informacje na temat działalności Sekcji.

  • Spotkanie organizacyjne Sekcji Historii XIX w. odbędzie się w środę 15 października o godz. 18:30 w lokalu KNHS UJ (Collegium Witkowskiego, s. 21, tzw. niski parter). Na spotkaniu przedstawiona zostanie działalność Sekcji oraz jej plany na obecny rok akademicki.

  • Sekcja Historii Starożytnej KNHS UJ zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie, na którym wstępnie przedstawione zostaną plany Sekcji na nadchodzący rok akademicki, a Damian Miszczyński wygłosi referat inauguracyjny pod tytułem „Proces zakładania kolonii przez starożytnych Hellenów na przykładzie Kyreny". Spotkanie będzie miało miejsce w czwartek 16 października o godzinie 17:00 (Collegium Witkowskiego, s. 21, tzw. niski parter).

  • Spotkanie Sekcji Dziejów Monarchii odbędzie się w czwartek 16 października i rozpocznie o godz. 18:30 (Collegium Witkowskiego, s. 21, tzw. niski parter). Po wstępie poświęconym sprawom organizacyjnym nastąpi pokaz filmu dokumentalnego pt. „Wandea - sumienie Francji" w reżyserii Jacka Piotrowskiego i Piotra Semki. Po filmie nastąpi dyskusja.

  • Sekcja Historii Najnowszej zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek, 14 października 2014 r. o godz. 18:00 (Collegium Witkowskiego, s. 210). Na spotkaniu zostaną omówione plany na nowy rok akademicki.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

  • Objazd Niepodległościowy do Warszawy odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2014 r. W programie objazdu m.in. zwiedzanie budynku Sejmu RP, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Pawiaka, Alei Szucha i Cytadeli. Zapisy na objazd rozpoczną się  w poniedziałek, 13 października, prowadzić je będzie Wojciech Micygała. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mailowy: wmicygala@gmail.com. Koszt objazdu to około 170-180 zł i zawiera on ceny przejazdu, wstępów do muzeów, bilety do podróży po Warszawie, dwa posiłki i nocleg. Wyjazd będzie dofinansowany, więc po jego zakończeniu planowany jest częściowy zwrot kosztów. Przy zgłoszeniu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł na numer konta: 54249010440000420042187559.
     
  • Tylko do 20 października trwa nabór chętnych do wygłoszenia referatu na VII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Historyków Nowożytników „Król i jego poddani w Rzeczypospolitej polsko-litewskiej XVI–XVIII w.". Zaproszenie i formularz zgłoszeniowy w załącznikach do niniejszego maila.

Z życzeniami udanego tygodnia,
Maciej Pajor
Sekretarz KNHS UJ

Data opublikowania: 14.10.2014
Osoba publikująca: Justyna Gałuszka