Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Koleżanki i Koledzy,
w tygodniu 5 – 11 V 2019 r. Koło Naukowe Historyków Studentów UJ zaprasza na następujące wydarzenia:

1) Spotkanie Sekcji Historii Nowożytnej, podczas którego Patryk Kuc wygłosi referat pt. „Skargi w lustracji województwa krakowskiego 1564 r.” Odbędzie się ono w środę 8 maja o godzinie 17:00 w lokalu Koła.
2) Spotkanie organizacyjne Sekcji Gier Historycznych, które odbędzie się 
w środę 8 maja o godzinie 18:30 w sali 210.
3) Pokaz filmu „Piaśnica”, który odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 18:00 w Auli Tischnera.

Z pozdrowieniami,
Zarząd KNHS UJ

Tygodnik KNHS UJ

Szanowni Państwo,

w tym tygodniu zapraszamy do uczestnictwa w następujących wydarzeniach:

SPOTKANIA SEKCJI:

 • Sekcja Pieśni Historycznej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 28 października 2014 r. o godz. 20:00 w lokalu KNHS UJ (Collegium Witkowskiego, s. 21, tzw. niski parter).

 • ​Sekcja Historii Starożytnej zaprasza na spotkanie z referatem Wojciecha Duszyńskiego pt. „Zbiór podstępów wojennych Poliajnosa i jego wykorzystanie jako źródła". Odbędzie się ono w środę 29 października o godz. 16:45 w lokalu KNHS UJ (CW, s. 21).

 • Sekcja Historii XIX w. zaprasza na referat „Za progiem domu... Rodzina w drugiej połowie XIX wieku" Karoliny Trybek. Spotkanie rozpocznie się w środę 29 października o godz. 18:30 w lokalu KNHS UJ (CW, s. 21).

  Zachęcamy również do polubienia strony Sekcji na acebooku.

  Prosimy też wszystkich zainteresowanych spotkaniami Sekcji i chcących otrzymywać o nich osobne informacje na swojego maila o zgłoszenie na adres przewodniczącego Sekcji Rafała Swakonia: rswak6@gmail.com.

 • Sekcja Historii Nowożytnej zaprasza na referat Weroniki Czai pt. „Wizja stosunków między królem a szlachtą w publicystyce rokoszowej Jana Szczęsnego Herburta". Odbędzie się ono w środę 29 października o godz. 18:30 w sali 210 w Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13).

 • Sekcja Gier Historycznych zaprasza na spotkanie organizacyjne. Będzie ono miało miejsce w środę 29 października o godz. 20:00 w lokalu KNHS UJ (CW, s. 21).

 • Sekcja Mediewistyczna zaprasza na spotkanie z cyklu "Herbatka Historyka", które odbędzie się w czwartek 30 października o godz. 18:30 w lokalu KNHS UJ (CW, s. 21). Gościem spotkania będzie dr hab. Piotr Wróbel. Warto na nie przybyć, aby poznać Pana Profesora również od strony nieco mniej oficjalnej, niż na zajęciach. Na tym spotkaniu podane zostaną również informacje nt. planowanego wyjścia do Tyńca. W tym tygodniu warto też przybyć na kolejne zebranie naukowe Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 17:00  w sali nr 14 przy w Collegium Kołłątaja (ul. św. Anny 6, Zakład Nauk Pomocniczych Historii). Odczyt pt. „Uwagi do życiorysu Jana z Czarnkowa, czyli kilka słów o Szymonie z Ruszkowa" wygłosi opiekun Sekcji dr Andrzej Marzec.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

 • Sekcja Historii Najnowszej KNHS UJ, Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ oraz Studia nad Indiami i Azją Południową UJ serdecznie zapraszają na spotkanie pt. „Valivade, czyli mała Polska w wielkich Indiach" z Panem Lechem Trzaską, sybirakiem, który w roku 1940 wraz z rodziną został ewakuowany z ZSRR wraz z armią Andersa, by z wieloma innymi Polakami trafić do indyjskiego osiedla Valivade, gdzie spędził dzieciństwo. Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 października 2014 r. o godz. 18:00 w sali 108 w Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13).

 • Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Seminarium Dziewiętnastowiecznego, które dotyczyć będzie zainicjowanego w zeszłym półroczu cyklu Kształty galicyjskich tożsamości", odbędzie się w poniedziałek 27 października 2014 r. o godz. 18:30 w sali 108 w Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13). Gościem seminarium będzie Pan prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, który wygłosi referat pt. Żydzi galicyjscy w poszukiwaniu nowej tożsamości".

 • Dwumiesięcznik „Nowa Europa Wschodnia" serdecznie zaprasza na dyskusję z profesorem Tomaszem Stryjkiem: historykiem, politologiem, ukrainoznawcą. W dyskusji poruszone zostaną m.in. zagadnienia problemów stosunków Warszawy i Kijowa, ukraińskiej polityki pamięci, polityki historycznej, sporów tożsamościowych. Odbędzie się ona 28 października 2014 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Księgarni Pod Globusem (Kraków, ul Długa 1). Spotkanie poprowadzi Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny „Nowej Europy Wschodniej".

 • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wykład dr Alicji Bartuś poświęcony postaci Rafała Lemkina, który odbędzie się w środę 29 października 2014 r. o godz. 17:00 w Aptece pod Orłem, przy Placu Bohaterów Getta 18.

 • Sprostowanie do informacji z poprzedniego tygodnia: zgłoszenia do udziału w warsztatach dla licealistów w II LO w Bochni, które odbędą się 28 listopada 2014 r. należy przesyłać do Natalii Olszewskiej na adres: naatalia.olszewska@gmail.com lub natalia.olszewska@uj.edu.pl. Za pomyłkę w adresie mailowym w zeszłym tygodniu przepraszamy.

Z życzeniami udanego tygodnia,
Maciej Pajor
Sekretarz KNHS UJ

Data opublikowania: 26.10.2014
Osoba publikująca: Justyna Gałuszka