Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Tygodnik KNHS 5-11 V 2019

Koleżanki i Koledzy,
w tygodniu 5 – 11 V 2019 r. Koło Naukowe Historyków Studentów UJ zaprasza na następujące wydarzenia:

1) Spotkanie Sekcji Historii Nowożytnej, podczas którego Patryk Kuc wygłosi referat pt. „Skargi w lustracji województwa krakowskiego 1564 r.” Odbędzie się ono w środę 8 maja o godzinie 17:00 w lokalu Koła.
2) Spotkanie organizacyjne Sekcji Gier Historycznych, które odbędzie się 
w środę 8 maja o godzinie 18:30 w sali 210.
3) Pokaz filmu „Piaśnica”, który odbędzie się w czwartek 9 maja o godzinie 18:00 w Auli Tischnera.

Z pozdrowieniami,
Zarząd KNHS UJ

Tygodnik KNHS UJ

Szanowni Państwo,

zachęcamy do udziału w objeździe do Lwowa w imieniu Sekcji Kresów Wschodnich. Informacje u organizatora, Tomasza Kisiela (kisiel111@onet.eu). Oto kilka słów od niego: Wyjeżdżamy 18 grudnia wieczorem, wracamy 21 grudnia także wieczorem. W planie oczywiście zwiedzanie, wyjście do Opery i inne atrakcje. Cena: każdy musi zapłacić 290 zł. Jednak dzięki dofinansowaniu, dostaniemy zwrot nawet połowy tej kwoty. Zachęcam do szybkiego podjęcia decyzji, gdyż wolnych miejsc mamy 14. Jeśli już się zdecydujecie, do środy czekamy na wpłatę 50 zł zaliczki. Chyba nie muszę przypominać, że warunkiem sine qua non jest ważny paszport.

Serdecznie zapraszamy na następujące spotkania Sekcji:

  • Sekcja Rekonstrukcji Historycznej KNHS UJ zaprasza na spotkanie we wtorek, 2 grudnia o 16:45 w kole. Referat pt. Uzbrojenie ochronne rycerstwa w Europie Środkowo-Wschodniej w XIII w." wygłosi Krzysztof Bernacki.

  • Sekcja Mediewistyczna zaprasza na swoje najbliższe spotkanie, które poświęcone będzie sprawie organizacji XIII Ogólnopolskiej Studenckiej Sesji Mediewistycznej: odbędzie się ono we wtorek, 2 grudnia 2014 r. o godz. 20:00 w lokalu KNHS UJ.

  • Sekcja Historii XIX w. zaprasza na spotkanie w środę, 3 grudnia 2014 r. o 18:30 w sali 210, na którym Rafał Swakoń wygłosi referat Legiony Polskie we Włoszech oczami Jana Henryka Dąbrowskiego". Jest to spotkanie przesunięte z 20 listopada 2014 r.

  • Sekcja Historii Starożytnej KNHS UJ ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie, w czasie którego Maciej Musiał wygłosi referat pt. Procesja triumfalna, jako środek wojenny w sankcjonowaniu władzy na przykładzie dynastii flawijskiej". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 4 grudnia 2014 r. o godz. 18:30 w Instytucie Historii UJ, Collegium Witkowskiego, ul. Gołębia 13).

Polecamy Waszej uwadze również:

  • Nowa Europa Wschodnia" pragnie zaprosić na dyskusję z Adamem Balcerem i Kazimierzem Wóycickim wokół ich książki Polska na globalnej szachownicy. Odbędzie się ono 5 grudnia o 19:00 (piątek) w Krakowie w kawiarni Konfederacka 4 (ul. Konfederacka 4, Dębniki). Więcej informacji o spotkaniu tutaj.

  • W imieniu Komitetu Organizacyjnego chciałbym zaprosić Państwa na XXIII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów, który odbędzie się w dniach 21-25 kwietnia 2015 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. To właśnie toruńskiej uczelni i miastu narodzin Kopernika przypadł zaszczyt goszczenia osób interesujących się historią.
    W trakcie obrad w kilkunastu panelach utworzonych już po nadesłaniu zgłoszeń wyniki swoich badań będą mogli przedstawić przedstawiciele wielu ośrodków zarówno z kraju jak i zagranicy. Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą strony internetowej, na zgłoszenia i abstrakty wystąpień (bez opinii opiekuna naukowego) czekamy do 15 grudnia 2014 r.

  • W imieniu Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL i Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, serdecznie zapraszamy na Konferencję Naukową Lewica Polska i Niemiecka wobec I Wojny Światowej", która odbędzie się 1 grudnia 2014 r., w Ośrodku Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych, ul. Jęczmienna 9, Kraków. Konferencja rozpocznie się o godz. 11:00. Konferencję wspiera Fundacja im. Róży Luksemburg.

​Z życzeniami udanego tygodnia,
Maciej Pajor
Sekretarz KNHS UJ

Data opublikowania: 30.11.2014
Osoba publikująca: Justyna Gałuszka